Artykuły

IV Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa z cyklu "W przestrzeni stresu i lęku" pt. „Medyczne i społeczne aspekty traumy.”

Katowice 3 - 4 czerwca 2016r.

 

Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa serdecznie do udziału w IV Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Medyczne i społeczne aspekty traumy", która odbędzie się w dniach 3-4. 06. 2016 r. w "Domu Lekarza" w Katowicach. Będzie to kolejna konferencja z cyklu "W przestrzeni stresu i lęku", którą organizuje Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wraz ze Śląską Izbą Lekarską.

 

Organizatorzy:

  • Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
  • Śląska Izba Lekarska w Katowicach
  • Stowarzyszenie Wspierania Wiedzy Medycznej


Patronat honorowy:

  • Jego Magnificencja Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki
  • Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Katowicach dr n. med. Jacek Kozakiewicz

 

Celem konferencji z cyklu „W przestrzeni lęku i stresu” jest zarówno prezentacja najnowszych osiągnięć medycyny jak i poszerzenie jej humanistycznego aspektu. IV konferencja będzie spotkaniem międzynarodowym, z udziałem wybitnych naukowców i praktyków z Polski i zagranicy.

Będzie to dobra okazja do spotkań i dyskusji bezpośrednich, wymiany poglądów i refleksji na temat wykorzystania osiągnięć badawczych w codziennej praktyce medycznej i w życiu społecznym.

Spotkanie wzbogaci wernisaż prac malarki Joanny Kossak. Autorka, obecna na konferencji, przeznaczyła część swoich prac do sprzedaży zainteresowanym uczestnikom. W kuluarach będzie można także nabyć książkę Marie France Hirigoyen „Molestowanie moralne” i poprosić autorkę o autograf.

Oprawę muzyczną zapewni kwartet instrumentalny Brama Morawska wykonujący utwory muzyki klasycznej.

Do udziału zapraszamy szczególnie środowiska medyczne, psychologiczne, pedagogiczno-wychowawcze, pracowników opieki społecznej i wszystkich zainteresowanych prezentowaną problematyką.

 

Pełne teksty wystąpień dostępne są w postaci książki jak również w wersji elektronicznej do pobrania tutaj.