Artykuły

Dzień Otwarty Wydziału Zabrzańskiego

21 kwietnia 2004 r.

„DZIEŃ OTWARTY” WYDZIAŁU LEKARSKIEGO ODDZIAŁU STOMATOLOGICZNEGO W ZABRZU

ŚLĄSKIEJ AKADEMII MEDYCZNEJ

w Katowicach

Zabrze, 21 kwietnia 2004 roku

 

 

 Jak co roku o tej porze, 21 kwietnia 2004 roku, na terenie ośrodka Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu – Rokitnicy zorganizowany został „Dzień Otwarty” Wydziału Lekarskiego i Oddziału Stomatologicznego w Zabrzu.

Głównym celem, jaki przyświecał pomysłodawcy „Dni Otwartych”, naszemu Dziekanowi,prof.dr hab.med. Lechowi Polońskiemu, była promocja naszego Wydziału i zachęcenie młodych ludzi do rozpoczęcia studiów właśnie u nas.

W tym roku organizatorem całej imprezy była Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej pod kierownictwem dr hab.med. Jadwigi Jośko. Uroczyste otwarcie nastąpiło o godzinie 1000 w Katedrze i Zakładzie Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej, w którym wzięli udział zaproszeni goście: władze uczelni: J.M. Rektor prof. dr hab.med. Tadeusz Wilczok, prorektorzy: prof. dr hab.med. Janusz Konecki, prof. dr hab.med. Antoni Dyduch, dziekan prof. dr hab.med. Lech Poloński, prodziekani prof. dr hab.med. Wojciech Król, prof. dr hab.med. Ryszard Szkilnik i prof. dr hab.med. Tadeusz Cieślik, kierownicy Katedr i Klinik oraz zaproszeni goście: prezydent miasta Zabrze dr inż. Jerzy Gołubowicz, wiceprezydent Andrzej Góra, duszpasterz akademicki Andrzej Plaskowski i przedstawiciele firm sponsorujących całe przedsięwzięcie.

Uroczystość otwarcia uświetnił swoją muzyką barokową zespół „Allegro”. Dzięki uprzejmości Dyrektora Muzeum Miejskiego w Zabrzu, mieliśmy także okazję podziwiać kolekcję obrazów twórców nieprofesjonalnych. W zorganizowaniu poczęstunku pomógł nam kierownik Restauracji „Pod Kasztanami” i kierowniczka jadłodajni „U Pani B”.

Dzień Otwarty” spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony zarówno młodzieży, jak i ich rodziców. Szacunkowo w tym jednym dniu odwiedziło nas około 1000 osób. Na terenie ośrodka można było odwiedzać katedry teoretyczne, jak również oglądać wystawy i prezentacje zorganizowane przez jednostki kliniczne naszego Wydziału. Poza tym można było obejrzeć prezentacje firm sponsorujących, zakupić fachową literaturę, a w punkcie informacyjnym dziekanatu otrzymać niezbędne informacje i dokumenty potrzebne do egzaminów wstępnych. Kandydaci mogli zapoznać się ze specyfiką studiów, pracy w zawodzie lekarza, jak również poznać uroki życia studenckiego, w czym pomagali im studenci naszego wydziału w roli oprowadzających.

Uroczystość odbiła się szerokim echem w mediach, które relacjonowały przebieg „Dnia Otwartego”: Telewizja Katowice, Radio Katowice, Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, Gość Niedzielny, Głos Zabrza, Gazeta Studencka ZEZ.

Dzień Otwarty” przyczynił się w znacznej mierze do promocji naszej Akademii i miasta Zabrze oraz umożliwił integrację środowiska Akademickiego.